fbpx

Korona në RMV në 24 orët e fundit, 4 persona të vdekur, 126 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit  126 persona janë infektuar me virusin korona, 4 pacientë kanë ndërruar jetë dhe 48 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur në 302, të infektuarve në 6334, të shëruarve 2475, ndërkaq për momentin në vend kemi 3557 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 4 persona: nga Shkupi, nga Tetova, nga Prilepi dhe një nga Gostivari.
Nga Shkupi ka ndërruar jetë një paciente në moshë 56 vjeçare.
Nga Tetova ka ndërruar jetë një pacient në moshë 56 vjeçare.
Nga Gostivari ka ndërruar jetë një paciente 71 vjeçare.
Nga Prilepi ka ndërruar jetë një pacient 83 vjeçar.” informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Personat e infektuar në 24 orët e fundit: 

 • Shkup – 66
 • Tetovë – 19
 • Shtip – 15
 • Kumanovë – 6
 • Kavadar – 4
 • Resnjë – 3
 • Prilep – 3
 • Strugë – 2
 • Gostivar – 2
 • Probishtip – 2
 • Veles – 2
 • Manastir – 1
 • Sveti Nikollë – 1

Personat e shëruar në 24 orët e fundit janë nga:

 • Shkupi – 43
 • Resnjë – 3
 • Shtipi – 1
 • Manastir – 1

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar:

 • Shkup – 3071, raste aktive 2007
 • Kumanovë – 765, raste aktive 299
 • Tetovë – 700, raste aktive 384
 • Shtip – 345, raste aktive 160
 • Prilep – 261, raste aktive 36
 • Strugë – 220, raste aktive 135
 • Veles – 185, raste aktive 40
 • Ohër – 167, raste aktive 143
 • Gostivar – 119, raste aktive 63
 • Resnjë – 103, raste aktive 94
 • Dibër – 92, raste aktive 40
 • Koçan – 69, raste aktive 22
 • Manastir – 51, raste aktive 17
 • Kërçovë – 30, raste aktive 25
 • Sveti Nikollë – 28, raste aktive 24
 • Negotinë – 21, raste aktive 10
 • Kavadar – 19, raste aktive 13
 • Probishtip – 19, raste aktive 11
 • Kriva Pallanka – 15, raste aktive 9
 • Strumicë – 15, raste aktive 10
 • Gjevgjeli – 10, raste aktive 3
 • Vallandovë – 6, raste aktive 2
 • Krushevë – 6, raste aktive 3
 • Pehçevë – 6, raste aktive 3
 • Kratovë – 4, raste aktive 1
 • Radovish – 4, raste aktive 0
 • Makedonski Brod – 4, raste aktive 2
 • Vinicë – 3, raste aktive 0
 • Berovë – 2, raste aktive 0
 • Demir Hisar – 2, raste aktive 1
 • Dellçevë – 1, raste aktive 0

Në 24 orët e fundit janë testuar 1140 persona, ndërkaq numri i përgjithshëm i testeve që nga fillimi i epidemisë është 60.773 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button