fbpx

RMV, 1 i vdekur, 14 raste të reja dhe 20 të shëruar nga korona virusi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë bërë 242 testime, janë regjistruar 14 raste të reja me virusin korona dhe janë shëruar 20 persona, ndërkaq ka ndërruar jetë 1 person. Me këtë, numri i të infektuarve ka arritur në 1.586, të shëruarve 1.099, ndërkaq të vdekurve 90. Numri i rasteve aktive është 397, njofton Portalb.mk.

Në Spitalin e Qytetit “8 shtatori” ka ndërruar jetë një pacient nga Tetova në moshën 61 vjeçare, i cili është hospitalizuar më 28 prill.

Të shëruarit sipas qyteteve

 • 1 – Shkup
 • 9 – Kumanovë
 • 7 – Veles
 • 2 – Prilep
 • 1 – Manastir

Sipas qyteteve, raste të reja kemi:

 • 5 – Shkup
 • 2 – Prilep
 • 1 – Tetovë
 • 6 – Veles

Numri i përgjithshëm i rasteve:

 • Shkup – 531
 • Kumanovë – 404
 • Dibër – 51
 • Shtip-35
 • Prilep –169
 • Tetovë – 96
 • Strugë – 67
 • Veles – 101
 • Manastir –22
 • Ohër –15
 • Kavadar – 5
 • Gostivar –17
 • Gjevgjeli – 4
 • Strumicë – 2
 • Kriva Pallankë – 6
 • Radovish – 4
 • Krushevë – 3
 • Koçan – 31
 • Probishtip – 2
 • Kërçovë – 2
 • Negotinë -9
 • Demir Hisar – 1
 • Maekdonski Brod -2
 • Pehçevë- 2
 • Dellçevë-1
 • Vallandovë -1
 • Vinicë – 2
 • Kratovë-1

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button