fbpx

Mickoski: e ndjej se së shpejti do të kthehemi në Kuvend

“Ndjej se së shpejti këto llogaritje do të tejkalohen dhe VMRO-DPMNE-ja do të mund të kthehet e tërësishme në Kuvend dhe të jetë e përkushtuar në punën e Kuvendit”, kështu u shpreh lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas takimi me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev që u mbajt sot në Qeverinë e Maqedonisë, transmeton Portalb.mk.

I pyetur se nëse ndjenjat e tija bazohen në fakte apo në premtimet e dhëna nga kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, Mickoski tha se “Ndjenjat e mija bazohen në argumente, në fakte, dhe jo vetëm ashtu”.

Megjithatë ai tha se VMRO-DPMNE-ja mbetet në qëndrimin që të mos kthehet në Kuvend, pasi që “në bazë të përllogaritjeve të bëra, ata nuk mund të jenë komplet dhe aktiv në Kuvend”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button