fbpx

Kandidatët për kryetarë dhe këshilltarë të Dollnenit, Zhelinës, Gazi Babës, Gjorçe Petrovit dhe Manastirit (FOTO)

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot ka publikuar emrat e kandidatëve për kryetar dhe këshilltar që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 15 tetorit në Maqedoni, njofton Portalb.mk.

LEXO: Emrat e kryetarëve dhe këshilltarëve komunal për Haraçinën, Shkupin dhe Gostivarin (FOTO)
LEXO: Emrat e kryetarëve dhe këshilltarëve komunal të Dibrës, Bogovinës, Bërvenicës dhe Butelit (FOTO)

Më poshtë mund të gjeni emrat për komunën e Dollnenit, Zhelinës, Gazi Babës, Gjorçe Petrovit dhe Manastirit ku kandidatët janë shqiptarë.

Dollneni

 

Zheline

Gazi Babe, Manastir, Zelenikove

Ndryshe, më 25 shtator ka filluar edhe zyrtarisht fushata zgjedhore në Maqedoni, e njëjta do të zgjas deri më 13 tetor, kur edhe fillon heshtja zgjedhore. Zgjedhjet lokale do të mbahen më 15 tetor.

Për të parë emrat e kandidatëve të tjerë shikoni më poshtë.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close