fbpx

ELEM paralajmëron ulje të çmimit të rrymës

Këtë vit mund ë vijë deri te korrigjimi dhe ulja e çmimit të rrymës, sipas trendëve të tregut botëror, kështu paralajmëroi kryetari i Bordit Drejtues të EVN-së Maqedoni, Shtefan Peter, njofton Portalb.mk.

“Këtë vit mund të pritet ulje e çmimit. Në afat gjatë kjo varet nga tregu botëror i energjisë elektrike, nuk varet vetëm nga ne dhe patjetër duhet të vendoset nga viti në vit”, deklaroi Puter.

Ndryshe, nga nesër kjo kompani do të fillojë për të rregulluar matësit e amvisërive për tarifa të lira. Pritet që deri në javën e fundit të tetorit procesi të përfundojë dhe qytetarët të mund të shfrytëzojnë rrymën e lirë edhe në orët e pasdites.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close