fbpx

Vardari fitoi ndaj Fenerbahçes me rezultat 2:0

Ekipi i Vardarit të Maqedonisë mbrëmë në “Telekom Arena” fitoi ndaj ekipit turk Fenerbahçe me rezultat 2:0, me të cilin siguroi përparësi të madhe për renditjen në fazën e grupit të Evropa Ligës, njofton Portalb.mk.

Golin e parë e shënoi Tigran Barsegjan në minutën e 20-të dhe rezultati përfundimtar u vendos në minutën e dytë të vazhdimit të ndeshjes së gjyqtarit me autogolin e Mehmet Topallit i cili duke ia kthyer topin bashkë lojtarit Idriz Kamenit por gabimisht qëlloi në rrjetin e ekipit të tij.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close