fbpx

Jane Fonda dhe Robert Redford dekorohen me çmimin e karrierës (FOTO)

Ky festival do të nisë më 30 gusht dhe do të mbyllet më 9 shtator, festival në të cilin do të mblidhet ajka e kinematografisë botërore, përcjell Portalb.mk.

Në edicionin e 74-të, të një ndër festivaleve më prestigjioze të filmit në botë, në Venice Film Festival do të nderohen me çmimin e karrierës, dy artistë të famshëm, përcjellë KultPlus.

Bëhet fjalë për Jane Fonda dhe Robert Redford, të cilët do të nderohen me Luanin e Artë. Ky festival do të nisë më 30 gusht dhe do të mbyllet më 9 shtator, festival në të cilin do të mblidhet ajka e kinematografisë botërore.

Jane Fonda dhe Robert Redford

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button