fbpx

Fotografi indian që përcolli Nënën Terezë për pesë dekada, promovon librin me fotografi (FOTO)

Në libër janë shtuar thënie nga Nënë Tereza krahas fotografive, shkruan Kultplus, përcjell Portalb.mk.

Ai ka realizuar disa prej fotografive më të mira të Nënës Terezë.

 Për 50-të vite, Raghu Rai – një prej fotografëve më me emër në Indi e ka përcjellë hap pas hapi bamirësen shqiptare të cilën e njohu tërë bota.

Rai javën e kaluar ka promovuar në Indi librin me fotografi, madje disa që publikohen për herë të parë, të Nënë Terezës.

“Shën Tereza e Kalkutës: Një festë për jetën dhe trashëgiminë e saj” titullohet libri me fotografi të Nënës Terezë, të cilën fotografi e quan “Nënë”, shkruan KultPlus.

“Ishte gjithmonë proces i rëndë deri në realizimin e një fotografie me Nënën. Me politikanët, këngëtarët, artistët, me të gjithë ishte më e lehtë. Ajo për mua ishte një mësuese e jetës prandaj edhe i shkova pas” tregon fotografi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button