fbpx

Kryeparlamentari Talat Xhaferi dhe kryeministri teknik Emil Dimitirev vijnë në Kuvend

Një pjesë e deputetëve sot në mëngjes kanë ardhur në punë edhe pse nuk janë paraparë aktivitete, nuk ka seancë, njofton NOVATV. Në mesin e tyre ka ardhur edhe deputeti dhe kryeministri teknik nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Emil Dimitriev, trasnmeton Portalb.mk.

Nga mëngjesi në punë është edhe kryetari i ri i Kuvendit, Talat xhaferi.

Pres qendra, ku u rrahën deputetët është blombuar dhe pritet që të kryhet ekspertiza e organeve hetuese. Në pjesën ku ishin incidentet më të mëdha ende shihen rrënojat dhe rrëmuja që lan pas vetes dhunuesit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button