fbpx

Gashi: Mos thoni Platforma Tiranase, por Deklarata e përbashkët e partive shqiptare

“Bëjmë apel që të mos keqpërdoret seanca dhe të mos thoni Platformë Tiranase, por Deklaratë e përbashkët e partive shqiptare”, deklaroi deputeti i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, njofton Portalb.mk.

Ai shtoi se, kriza ka filluar me zbardhjen e skandalit te përgjimeve kur u kuptua “krimi që bëhet, si është humbur siguria në shtet, çfarë sistemi gjyqësor kemi dhe çfarë ekonomie zhvillohet”.

“prandaj duhet t’i kthehemi problemi kryesor e të mos debatohet për çështje jo-esenciale”, tha Gashi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button