fbpx

Vajza me aftësi të kufizuara mendore, e bën mësuesin të qajë (Video)

Nxënësja Andrea nga shkolla Adnamarka në Bergen të Norvegjisë, ka aftësi shumë të kufizuara mendore, shkruan Lajmi.net, transmeton Portalb.mk.
Përveç që përballet me shumë sfida të tjera fizike, ajo është ‘e mbyllur’ në një karrocë, ka epilepsi kronike dhe nuk flet gjuhën norvegjeze.

Pavarësisht kësaj, ajo flet përmes zërit dhe pianos. Andresa ka bërë mësuesin e saj të qajë, kur ka provuar të luajë piano.

Siç do ta shihni, mësuesi tenton tërë kohën t’i ofrojë forcë, e njëkohësisht emocionohet shumë për përparimet e saj, prandaj edhe nxjerr lotë gëzimi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button