fbpx

A e dini që ekziston dhoma pa jehonë? (Video)

Vendi më i qetë në tokë është një dhomë pa ‘jehonë’ në Minneapolis.

Fjala anechoic është nga latinishtja dhe do të thotë pa jehonë. Njeriu i cili ka bërë video-regjistrimin, ka qëndruar rreth një orë në të, në errësirë, shkruan Lajmi.net, transmeton Portalb.mk.

Njerëzit të cilët e provojnë këtë eksperiencë, arrijnë të dëgjojnë edhe rrahjet e zemrës, qarkullimin e gjakut nëpër damarë, zhurmën e veshëve, duke u afruar me veten si asnjëherë më parë.

Disa madje kanë frikë nga kjo gjë dhe duken sikur janë afër për t’u çmendur.

Shikoni videon më poshtë dhe do të kuptoni përse është fjala.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button