fbpx

Ademi: BDI do të freskojë ekipin, nuk del nga Qeveria

BDI-ja nuk është duke e lëshuar Qeverinë, vetëm po e freskon ekipin e saj, theksoi sekretari i përgjithshëm i partisë, Abdilaqim Ademi për Tv 21.

Sipas tij, tërheqja e ministrave nuk nënkupton edhe ikje prej Qeverie, por se është e mundshme që të zgjidhen emra të rinj si freskim. Se si do të veproje më andej, BDI-ja, varet prej liderit, Ali Ahmeti. Këtë e vërtetuan nga partia, ndërsa në kontekstin e njëjtë është edhe deklarata e Artan Grubit.

LEXO: Çfarë arsyetimi na dha BDI, dhe si më tej?

BDI shpjegon pse vendosi të del nga Qeveria
Si komentohet veprimi i BDI-së nga aspekti juridik?
Përgjimet apo betonimi i zgjedhjeve së 5 qershorit? Çka e tërhoqi BDI-në nga Qeveria!?
Prokuroria hapë lëndë për përgjimet e funksionarëve të BDI-së

Ja si e cilësojnë partitë politike vendimin e BDI-së
A ka marrëveshje mes BDI-së dhe VMRO-së për vendimin e mbrëmshëm? Ja çfarë thotë Kotevski
LSDM reagon për tërheqjen e ministrave të BDI-së

Lëvizja Besa: BDI ia bëri shërbimin e fundit VMRO-DPMNE-së
Trajanov: BDI e lëshoi qeverinë sepse nuk janë plotësuar kushtet për zgjedhjet e 5 qershorit
Prokuroria Speciale reagon për rastin e publikimit të përgjimeve të funksionarëve të BDI-së

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button