Mickoski: Nuk do t’i shkarkojmë Rangellovën dhe Jançevin, po përgatitemi për zgjedhje

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në mënyrë kategorike i ka përgënjeshtruar informatat e pasakta dhe shtrimet në media se pasdite në seancën e Komitetit Ekzekutiv do të shkarkohen nënkryetari Mitko Jançev dhe kryetarja e Unionit të Grave, Daniela Rangellova, transmeton Portallb.mk.

Lideri i partisë opozitare për “PlusInfo” vlerësoi se bëhet fjalë për spekulime nga socialdemokratët dhe për përpjekje për ta defokusuar opinionin maqedonas nga problemet bazë në shtet dhe nga fakti se referendumi ishte i pasuksesshëm.

“Demantoj se në seancën e Komitetit Ekzekutiv shkarkim i tillë në parti. As që e kam menduar, as që planifikoj të ndodhë një gjë e tillë. Ne përgatitemi për zgjedhje dhe nuk kemi qëllim të merremi me spekulimet e LSDM-së pas referendumit të pasuksesshëm. Me Jançev kemi marrëdhënie të mira, pikërisht sot në mëngjes biseduam”, tha Mickoski dhe shtoi se bëhet fjalë për seancë të rregullt të Komitetit Ekzekutiv të partisë.

Deputetja e VMRO-së, Rangellova: Një parti e izoluar, është parti pa ardhmëri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP