Rasti i “Titanik 3” filloi prej fillimit, seanca e re do të mbahet me 18 tetor

Procesi gjyqësor i “Titanik 3” filloi prej fillimit për shkak ndryshimit të përbërjes gjyqësore. Prokuroria Speciale Publike (PSP) dhe mbrojtja i kanë konfirmuar fjalët hyrëse. Pas hetimit të të akuzuarve Ejup Alimi dhe Ismet Guri se nuk ndjejnë faj, procesi vazhdoi me dëshminë materiale. Në seancë është dëgjuar një dëshmitar i cili tha se ditën e zgjedhjeve në Çair nuk ka pasur parregullsi. Prokurorja Fatime Fetai në Gjykatë dha dokument në të cilin, sipas saj, shihet se ka pasur përmirësime në regjistrim nga vendvotimi.

Ndryshe, deputeti Ejup Alimi bashkë me Ismet Gurin, i cili në zgjedhjet lokale të vitit 2013 ka qenë sekretar i Komisionit Komunal Zgjedhor në Komunën e Çairit, akuzohen për shkatërrim të materialit zgjedhor. Sipas akuzës, Alimi dhe Guri kanë përmirësuar rezultatet nga votimi në zgjedhje.

Akuzën e plotë të rastit mund ta lexoni: KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP