Pranohet akuza e PSP-së, Alimi dhe Guri të BDI-së do të gjykohen për “shkatërrim të materialit zgjedhor”

Këshilli për vlerësim të akteve prokuroriale në Gjykatën Penale e ka miratuar akuzën e Prokurorisë Speciale për lëndën të njohur “Titanik 3”, njofton Portalb.mk.

Në këtë rast PSP e akuzon koordinatorin e grupit të deputetëve të BDI-së, Ejup Alimin dhe anëtarin e Komisionit Komunal të Komunës së Çairit, Ismet Guri.

Të dy Prokuroria Speciale i ngarkon për veprën “shkatërrim të materialit zgjedhor”.

Emri i gjykatësit dhe data për fillimin e gjykimit plotësisht do të kuptohen.

Ndryshe, deputeti Ejup Alimi bashkë me Ismet Gurin, i cili në zgjedhjet lokale të vitit 2013 ka qenë sekretar i Komisionit Komunal Zgjedhor në Komunën e Çairit, akuzohen për shkatërrim të materialit zgjedhor. Sipas akuzës, Alimi dhe Guri kanë përmirësuar rezultatet nga votimi në zgjedhje.

Akuzën e plotë të rastit mund ta lexoni: KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP