Në takimin Sadiki-Dux u bisedua për bashkëpunim të Komunës së Studeniçanit me komuna të Hungarisë

Kryetari i Komunës së Studeniçanit, Azem Sadiki sot priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Republikën e Maqedonisë,  Laszlo Dux, transmeton Poralb.mk.
“Temë e bisedës në takim ishte bashkpunimi i Komunës së Studeniçanit me disa komuna të Hungarisë, mundësitë e përfitmit nga përvoja e komunave në Hungari si dhe bashkërealizimi i projekteve me fonde të BE-së. Gjithashtu u bisedua edhe për referendumin e 30 shtatorit dhe rëndësinë që bartë vendimi që do të del nga po ky referendum”, thuhet në njoftim për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP