Opera dhe Baleti i Maqedonisë me drejtor të ri (FOTO)

Opera dhe Baleti i Maqedonisë prej sot do të kenë drejtor gjeneral të ri. Bëhet fjalë për profesorin dhe prodekanin e Fakultetit të Artit Muzikor në Shkup, Vaso Ristov, njofton Portalb.mk.

Ristov prapa vetes ka një karrierë të pasur profesionale ndërkombëtare.

Ka diplomuar në Fakulteti i Artit Muzikor në Shkup, kurse ka magjistruar në Akademinë Muzikore në Sofje të Bullgarisë – “Panço Vlladigerov”.

Ka specializuar në Fakultetin e Artit Muzikor në Pragë të Çekisë.

Drejtori gjeneral i Operës dhe Baletit të Maqedonisë, Vaso Ristov

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP