Maqedoni, rriten çmimet e karburanteve

Çmimet e shitjes me pakicë të karburanteve nga nesër do të rritet për dy denarë.

Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë të miratuar sot, çmimi e Eurosuper BS- 98 do të rritet për dy denarë në litër dhe do të arrijë në 73.50 denarë. Çmimi i Eurodizel do të rritet për 1 denarë dhe do të jetë 63 denarë në litër, ndërsa çmimi i shitjes me pakicë të Eurosuper BS-95 dhe Vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të rritet për 1.5 denarë de do të përfshijë 71.50, gjegjësisht 52 denarë, transmeton Portalb.mk.

Çmimi mesatar i naftës së papërpunuar në 14 ditët e kaluara përfshinte 75.134 dollarë për fuçi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP