Shilegov dhe kryetari i Athinës Kaminis do të nënshkruajnë marrëveshje për bashkëpunim në Shkup

Kryetari i Komunës së Athinës, Jorgos Kaminis prej sot do të vijë për vizitë zyrtare në Shkup dhe me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov do të nënshkruajnë marrëveshje për bashkëpunim mes dy qyteteve më të mëdha, transmeton Portalb.mk.

Siç thuhet në njoftim, bëhet fjalë për vizitë kthesë pasi kryetari i Komunë së Athinës u takua me homologun e tij nga Shkupi në Athinë në fillim të shkurtit.

Atëherë Kaminis tha se me Shilegov i lidh edhe orientimi i tyre politik, ty dy janë socialdemokrat, por më e rëndësishmja është vullneti për bashkëpunim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP