Vuçiq nuk përgjigjet nëse është me Rusinë apo Amerikën, kujton sulmet mbi Serbinë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është përgjigjur me diplomaci kur u pyet për sulmet ajrore në Siri. Ai tha se veprimet e tilla janë kujtime të dhimbshme për Serbinë.

“Për të gjithë ne që jemi më të vjetër se 18 apo 19 vjet, kjo është një kujtesë e dhimbshme nëpër të cilën kemi kaluar”, tha Vuçiq, transmeton lajmi.net

Ai nuk pranoi të flas se a qëndrojnë në anën e Amerikës apo të Rusisë.

“Ne jemi vend i vogël dhe si të tillë nuk duhet të ndërhyjmë”, tha Vuçiq.

Sulmet në Siri nisën në orët e para të mëngjesit, pas përdorimit të armëve kimike.

SHBA-të, Franca dhe Britania filluan me sulme mbi objektivat kimike në Siri (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP