Lëshime në procedurë, Ministria e Kulturës shfuqizon konkursin për kompozimet e vitit 2017

Ministria e Kulturës ka njoftuar se konkursi për blerjen e kompozimeve klasike për vitin 2017, që u publikua më 6 prill të 2017-s, është shfuqizuar për shkak të lëshimeve administrative gjatë realizimit të tij. Konkursi do të përsëritet sërish, njofton Portalb.mk.

Ministria do të praktikojë procedura adekuate për shërbimin kompetent për realizimin e konkursit që të vërtetohen lëshimet e konkursit paraprak.

Sipas kumtesës së MK-së, rezultatet që u publikuan më 18 janar nuk kanë qenë përfundimtare, por vetëm propozime të komisionit dhe të njëjtat nuk kanë qenë të aprovuara nga ministri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP