Frosina Remenski: nga sot unë jam shqiptare, turke, …

Duke iu përgjigjur protestës para shtëpisë së saj të një grupi të përfaqësuesve të VMRO-DPMNE-së, deputetja e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë dhe nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë, Frosina Remenski nëpërmjet një shkrimi në fejsbuk ka thënë se prej sot ajo është maqedonase, shqiptare, rome, boshnjake, vllahe dhe serbe, njofton Portalb.mk.

“Prej sonte unë jam maqedonase, shqiptare, turke, rome, boshnjake, vllahe, serbe,… quamëni si të doni, sepse unë e di çfarë jam, ua dua të mirën të gjithë pavarësisht përkatësisë religjioze dhe etnike. Ju jeni të vetmit varrosë të së ardhmes e qetësisë së shtetit dhe religjionit në të cilën betoheni”, ka shkruar ndër të tjerash, Remenski.

Ajo gjithashtu ka bërë të ditur se do të padisë protestuesit para shtëpisë së saj meqë ka dëshmi për gjithçka për çfarë është thënë nga ana e protestuesve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP