Gruevski: Nuk desha të shkaktoj incident në Kuvend, Xhaferi të kërkojë falje

“Nuk kisha për qëllim që të shkaktoj incident, por qartë dhe zëshëm të tregojë se nuk pajtohem me mënyrën se si u miratua ligji për përdorimin e gjuhëve”, deklaroi ish lideri i VMRO-DPMNE-së dhe deputeti aktual, Nikolla Gruevski, në lidhje me incidentit në Kuvend, në seancën kur u votua ligji për përdorimin e gjuhëve, kur Gruevski e lagu me një gotë ujë kryeparlamentarin Talat Xhaferi dhe për pak u tejkalua përleshja fizike mes tyre, njofton Portalb.mk.

Gruevksi tha se ai vetëm se ia ka hequr dorën Xhaferit në momentin kur ai e ka prekur dhe asgjë më tepër se ajo nuk ka ndodhur.

Xhaferi kërkoi nga Xhaferi që t’i kërkojë falje popullit maqedonas dhe shqiptarë për shkak se siç tha ai, në mënyrë kontrabanduese e ka miratuar ligjin.

Videot nga incidenti mund t’i shihni në videot më poshtë:

Me shumë tensione në Kuvend, u miratua ligji për përdorimin e gjuhëve (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP