Arsim Fazlija, drejtor i Teatrit të Tetovës

Sekretari i Ministrisë së Kulturës Valmir Aziri, gjatë ditës realizoi takim të përbashkët me drejtorin e Pallatit të Kulturës në Tetovë, Haki Fazliu si dhe me drejtorin e Teatrit të Tetovës, Arsim Fazlija, përcjell Portalb.mk.

Në takim u diskutua mbi punën e këtyre dy institucioneve të rëndësishme të kukturës në qytetin e Tetovës,  duke përfshirë përvojat dhe praktikat e tyre.

Pjesë e këtij takimi ishin edhe të punësuarit e teatrit të Tetovës të cilët kontribuan rreth diskutimit lidhur me problematikat me të cilat hasen dy Institucionet gjatë realizimit të punës së tyre dhe për sfidat me të cilat ballafaqohen.

Sekretari i Ministrisë së Kulturës Aziri, i njoftoi ata me projektet, investimet në teatër dhe strategjinë e Ministrisë së Kulturës për sa i përket këtyre dy institucioneve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP