Disa qytetarë protestuan kundër ndotjes së ajrit

Disa qytetarë sot protestuan para qeverisë kundër ndotjes së ajrit, transmeton A1on, njofton Portalb.mk.

“Qeveria e tanishme dhe ajo e mëparshmja nuk kanë gajle për këtë çështje”, tha Rasho Radullov nga organizatorët e protestës, i cili konstatoi se edhe në protestën e sotme kishte më shumë gazetarë sesa qytetarë.

Për furrën për djegien e mbeturinave mjekësore në “Drislla” që ambasada e Britanisë në vitin 2000 ia dhuroi Maqedonisë, Radullov tha se qytetarët janë njoftuar shumë vonë për këtë.

Ai tha se autobusi pa pagesë është vetëm rekomandim, e jo masë kundër ndotjes së ajrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP