Zgjedhjet lokale, këto janë rezultatet nga 100% procesuimi i vendvotimeve (FOTO)

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ka përditësuar të dhënat për votimet në zgjedhjet komunale të së dielës 100%, Portalb.mk, ua sjell në vazhdim rezultatet për rrethin e parë në komunat me shumicë shqiptare.

[P 2

1111

25 32. 36 40 59

cats70 cats D EG RG RGB

Nga ana tjetër, në bllokun politik Maqedonas, në rrethin e parë, LSDM-ja ka fituar 37 komuna, ndërkaq VMRO-DPMNE tri.

LSDM dhe VMRO-DPMNE do të garojnë në rrethin e dytë në 19 komuna, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët do të garojnë në pesë komuna, BDI dhe BESA në 7 komuna.

One thought on “Zgjedhjet lokale, këto janë rezultatet nga 100% procesuimi i vendvotimeve (FOTO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP