Ish-kryetari i Gjykatës Penale, Vlladimir Pançevski është dënuar për mobing

Ish-kryetari i Gjykatës Themelore Shkupi 1, Vlladimir Pançevski është i dënuar për mobing ( për presion ndaj punëtorëve në punë). Gjykata Civile sot solli vendim se po konfirmohet padia kundër Pançevskit, të ngritur nga Stamenkovski, ish-udhëheqës i Repartit për resurse njerëzore në këtë gjykatë. Konteksti sipas padisë private nga Stamenkovski kundër Pançevskit zhvillohet nga janari i këtij viti, njofton Portalb.mk.

Stamenkovski e ka paditur Pançevskin se pa bazë e ka shkarkuar nga funksioni udhëheqës, e ka dënuar në mënyrë disiplinore dhe e ka dëbuar nga gjykata për vepra penale.

Ky është veprimi i parë për sulm ndaj një gjyqtari, gjegjësisht ndaj kryetarit të gjykatës te ne. Gjykatësja e cila sot e ka marrë vendimin, tha se Pançevski ka të drejtë për ankesë deri te Gjykata e Apelit- Shkup. Pançevski nuk është kryetar i Gjykatës tashmë një vjet, udhëheq këshill tri anëtarësh, ndërsa ka konkurruar përsëri për kryetar të Gjykatës Themelore Shkupi 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP