Aksident i rëndë rrugor, një autobus me targa greke ka dalë nga autostrada Shkup-Veles (FOTO)

Një autobus me targa të regjistrimit grek sot doli nga rruga pas vend pagesës në Veles, deklaruan nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), njofton Portalb.mk.

Policia dhe veturat e ndihmës së shpejtë janë në vendngjarje të aksidentit dhe po i nxjerrin udhëtarët e lënduar numri i të cilëve ka arritur mbi 20 ku në Spitalin e Kirurgjisë “Sv. Naum Ohridski” janë pranuar gjashtë persona, ndërsa në spitalin e Velesit tetë persona.

Komunikacioni në këtë pjesë të rrugës është bllokuar, ndërsa qytetarët njoftojnë se kolona e automjeteve është shumë e gjatë prej në Veles deri në vendpagesë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP