Taravari: Pacientët që gjenden në Klinikën e Sëmundjeve Infektive janë në gjendje të mirë

“Shtatë pacientët nga Gostivari të cilët po qëndrojnë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive janë në gjendje stabile”, informoi ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, i cili për momentin është për vizitë në SHBA, njofton Portalb.mk.

Ndryshe, sot pritet të dihet se nga çfarë ndërruan jetë dy personat familjarë babë e bir nga Gostivari. Mjekët dyshojnë nga sëmundjet infektive që përcillen nga kafshët mes të cilave janë ethet hemorragjike dhe tularemia.

Nga VMRO-DPMNE dje kërkuan dorëheqje të ministrit sepse kanë vdekur dy pacient nga Gostivari.

LEXO: Dy pacientë ndërruan jetë, ndërsa katër të tjerë ndodhen në Klinikë nga sëmundja ende e panjohur

LEXO: Është duke u kryer autopsi në njërin nga pacientët e vdekur në Klinikën e Infektives

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP