Saliji dhe Althauzer në takim biseduan për mbështetjen e Gjermanisë në procesin reformues të Maqedonisë

Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim protokolar me ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë, Ekselencën e Saj, Kristinë Althauzer, njofton Portalb.mk.

“Në takimin e zhvilluan në Ministrinë e Drejtësisë, minsitri Saliji falënderoi ambasadoren dhe shtetin gjerman për ndihmën dhe mbështetjen permanente për Republikën e Maqedonisë dhe qytetarët e saj.  Veç kësaj, ministri i drejtësisë njoftoi ambasadoren për hapat e ndërmarrë nga Ministria e Drejtësisë dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë në drejtim të realizimit të synimit më madhor, integrimit të shtetit në Bashkimin Europian dhe NATO. Ambasadorja e Gjermanisë, uroi ministrin për postin e marrë si dhe shprehu gatishmërinë e saj dhe të shtetit gjerman për mbështetje të reformave të parapara nga qeveria e Republikës së Maqedonisë, reforma këto që duhet ta plotësojnë këtë frymë të re të krijuar pas zgjedhjeve parlamentare të zhvilluara vitin e kaluar”, thuhet në kumtesë.

One thought on “Saliji dhe Althauzer në takim biseduan për mbështetjen e Gjermanisë në procesin reformues të Maqedonisë

  1. I urojmë ministrit postin, por, si ministër shqiptar i sugjerojmë ta korrigjojë mbiemrin: është ose SALIHU, ose SALIU. Kurrsesi SALIJI!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP