Këta janë ministrat e rinj të BDI-së

Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë të ditur emrat e ministrave të rinj të cilët do të jenë pjesë e Qeverisë së re.

Emra të rinj të cilët do të jenë pjesë e kabinetit të kryeministrit të ardhshëm Zoran Zaev janë:

1. Kreshnik Bekteshi – ministër i Ekonomisë

2. Bylent Salihu – ministër i Drejtësisë

3. Sadulla Duraku – ministër i Ekologjisë

4. Bujar Osmani – zv/kryeministër për integrime evropiane

5. Hazbi Lika – zv kryeministër per Sistem Politik dhe Marredhënie midis komuniteteve

6. Ramiz Merko, ministër pa resor

LEXO: Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i shkojnë Aleancës

LEXO: Ali Ahmeti: Izet Mexhiti nuk ka shprehur ambicie të jetë pjesë e Qeverisë së re

LEXO: Kush janë ministrat e rinj të BDI-së?

22.00

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) e cila është pjesë e përbërjes së re të Qeverisë së Maqedonisë për momentin ka nisur mbledhjen në selinë e saj në Reçicë të Vogël në Tetovë, njofton Portalb.mk.

Siç njoftuan nga kjo parti mbledhja e sontme do të finalizojë edhe emrat e ministrave të rinj të kësaj partie.

Pas mbledhjes e cila nuk pritet të jetë e gjatë do të publikohen edhe emrat e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP