Zaevi dhe Ahmeti janë marrë vesh të bisedojnë më shpesh

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk.

Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata, për media megjithatë sipas kumtesës  së LSDM-së, “temat e takimin kanë qenë parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO”.

“Në periudhën e ardhshme dinamika e bisedimeve do të jetë më intensive dhe bisedimet mes dy partive, përfshirë edhe partitë që kanë dhënë mbështetje për formimin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, pas së cilës do të kalohet në zgjidhjet konkrete për resorët dhe ministritë”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL