Vazhdon projekti “Storje suksesi” nga Fondacioni Albiz, këtë herë me Luan Starovën

Të shtunën në hapësirat e Galerisë Çifte Hamam të Çarshisë së Vjetër të Shkupit në orën 11:00 do të mbahet projekti “Storje Suksesi” që organizohet nga ana e Fondacionit Albiz ku këtë herë storien e tij të suksesit do ta rrëfejë akademiku dhe shkrimtari i njohur Luan Starova, njofton Portalb.mk.

Qëllimi i projektit

Projekti ka për qëllim që nxënësit dhe studentët, bursistë të Fondacionit, të njoftohen nga afër me jetën dhe të arriturat e personaliteteve të ndryshme, të cilët veprojnë në fusha të ndryshme si biznesi, shkenca, kultura, shëndetësia, sporti e tjera. Përvoja e tyre profesionale dhe jetësore të jetë shtytës dhe motiv për të rinjtë që të ndjekin rrugën e tyre dhe nesër të jenë shembull për gjeneratat që vijnë.

“Storje suksesi” është një prej projekteve që Fondacioni Albiz e realizon në kuadër të programit edukativo-arsimor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP