Skenari i Ibër Dearit fitues në International Screenwriting Competition në New York

Kjo garë e cila organizohet nga Nil Production dhe Albanian Film Week, ka përzgjedhur edhe 14-të skenarë të tjerë fitues në kategori të metrazhit të gjatë, të shkurtër dhe atij dokumentar, shkruan KultPlus, njofton Portalb.mk.

Skenari ‘Dog Man Dog’, i Ibër Dearit është përzgjedhur fitues në Garën Ndërkombëtare të Skenarëve në New York, shkruan KultPlus. Kjo garë e cila organizohet nga Nil Production dhe Albanian Film Week, ka përzgjedhur edhe 14-të skenar të tjer fitues në kategori të metrazhit të gjatë, të shkurtër dhe atij dokumentar.
‘Dog Man Dog’, është film i metrazhit të shkurtër që flet për një personazh që është i lidhur me qenin e tij. Humbja e qenit e detyron atë njeri deri në hakmarrje misterioze që askush nuk mund ta zbuloj.

 Më poshtë ju sjellim listën e plotë të fituesve:

Feature film:
– Louis Hatson Gangster Jack
– Adis Bakrac Everyone Has Moved
– Vin Cassel Earth Aged
-David Trueda Unexpected Visitor
– Kastriot Caka Lazarat’s Paradise
Short film:
-Abel Winter Best Friend
– Melanie Laurent It’s Rudolf’s Birthday
– Glen Acosta Life Ëithout You
– Kale Marcel Dirty Tricks
-Ibrahim Deari Dog Man Dog
Documentary:
– Rita Ramadani Difficult Journey
-Bastien Dupon The Land Priceless
– Elizabeth De Felita Behind Any Realities
– Luli Kurti Never S Never
-Dennis Delmar BB Generations

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP