MPB dhe Prokuroria me informata të ndryshme për foshnjën e vdekur në Kërçovë

Mbrëmë në shtëpinë e Z.T. të fshatit Klenoec, është gjetur një foshnjë e vdekur, informuan sot nga MPB, njofton Portalb.mk.

Zëdhënësi i SPB Ohër Stefan Dimovski ka deklaruar se policia ka konstatuar se foshnja N.T. ka pasur lëndime në trup dhe i ka rrjedhur gjak nga veshët.

“Trupi i foshnjës është gjetur i shtrirë me lëndime në pjesën e poshtme të shpinës dhe me shenja të gjakut nga goja dhe veshët”, thonë nga MPB.

Në ndërkohë Prokuroria e Gostivarit sipas rezultateve fillestare nga autopsia e kryer tregon se te fëmija, ka pasur anomali të çrregullta të zemrës, e cila është shkaktuar nga ndalimi i punës së zemrës, që ka shkaktuar edemë të mushkërive të bardha dhe ngufatje. Në trup nuk janë gjetur shenja të cilat tregojnë vdekje të dhunshme”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP