Aksidentohet një vajzë 5 vjeçare në lagjen “Çairçanja” (FOTO)

Në lagjen “Çairçanja” të Komunës së Çairit, sot pasdite ka ndodhur një aksident trafiku, në të cilin është lënduar rëndë një vajzë pesë vjeçare, e cila është dërguar në Qendrën Klinike të Shkupit, njofton Portalb.mk.

Vajza është në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Rreth orës 13.45 në qendrën spitalore është sjell një fëmijë e aksidentuar në afërsi të xhamisë “Jahja Pasha”. Aksidenti është shkaktuar nga një veturë e tipit “Mercesez. Policia po heton për detaje më të hollësishm.”, thuhet në njoftimin zyrtar të MPB-së.

Alsat-M mëson se shoferi është sulmuar fizikisht nga kalimtar të rastit pas aksidentit ndërsa më pas është shoqëruar në stacionin e policisë.

^241D7234C527FC6D39E2A210F591736AB993E704369B6CA2C2^pimgpsh_fullsize_distr

^586682D6EEF23DD628483A6E2B424469188A700A9AF810AE1D^pimgpsh_fullsize_distr

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP