Avokati Pançevski: Trajko Veljanovski është i përzier në rastin “Monstra” (VIDEO)

Avokati Ignat Pançevski, në emisionin “Moj termin” të Ognen Janevskit, tha se ekziston bisedë telefonike në të cilën, udhëheqësi aktual i seancës konstituive të Kuvendit është drejtpërdrejt i lidhur me rastin e Liqenit të Smillkovës – “Monstra”.

Në bisedë, avokati Pançevski thotë se është biseduar që të fshihen gjurmët nga masakra në Liqenin e Smillkovës në të cilën u vranë pesë persona maqedonas, ndërkaq më vonë në seancë gjyqësore u dënuan gjashtë shqiptarë, pas së cilës u ngrit revolt i madh në opinion dhe akuza për proces të montuar.

LEXO: “Monstra” – 5 vjet nga vrasja e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës (FOTO+VIDEO)

2 thoughts on “Avokati Pançevski: Trajko Veljanovski është i përzier në rastin “Monstra” (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP