PRSD: Kërcënimi më i madh për sigurinë e Maqedonisë është Nikolla Gruevski

“Kërcënimi më i madh për sigurinë, stabilitetin dhe unitaritetin e Republikës  së Maqedonisë është personalisht Nikolla Gruevski”, thonë nga partia PRSD, njofton Portalb.mk.

“Ai edhe njëherë tregoi, se tragjedinë personale politike të tij, do që ta kolektivizojë që ta shpëtojë vetin dhe personat rreth tij nga përgjegjësia ligjore për të gjitha të këqijat që ua ka bërë qytetarëve në dekadat e fundit”, shtojnë nga PRSD.

Sipas tyre, nga zgjedhjet e 11 dhjetorit ka formulë të qartë për zgjedhje nga kriza politike, ndërkaq ai dhe VMRO-DPMNE, siç thonë nga PRSD, nuk janë pjesë e sa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP