Aksion humanitar për Qendrën Ditore për Fëmijët në Rrugë e cila u dogj

Shoqata për Prosperitet Shoqëror-Ekonomik, “Njeriu para së gjithash”, me 21 mars në fillim të orës 20:00, në vendin Koncept 37 në Shkup organizon aksion humanitar që ka për qëllim të ndihmojë Qendrën Ditore për Fëmijë në Rrugë – Shuto Orizare në kuadër të Shoqatës për Mbrojtjen dhe të Drejtat e Fëmijëve, që u dogj deri në themel në zjarrin që ka ndodhur me 1 mars, njofton Portalb.mk.

Në ngjarje do të ketë ekspozitë të fotografive nga fotografë të njohur të Maqedonisë, të cilat do të mund t’i blini dhe me blerjen e tyre direkt ju dhuroni donacion, si dhe do të vendoset kuti për donacione dhe gjithsesi do të  dhuroni me blerjen e pijeve.

Përveç kësaj mund të dhuroni edhe: ngjyra, fletore, libra dhe mjete të tjera shkollore si dhe mjete higjienike, të cilat për momentin u janë të nevojshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP