Ukrainë, 16 të vdekur gjatë rrëzimit të një helikopteri, përfshirë ministrin e brendshëm

Gjashtëmbëdhjetë persona, duke përfshirë ministrin e brendshëm të Ukrainës dhe zyrtarë të tjerë të lartë të ministrisë u vranë të mërkurën kur një helikopter u rrëzua jashtë Kievit në qytetin e Brovary, tha shefi i policisë kombëtare, raporton Reuters.

Guvernatori i rajonit të Kievit tha paraprtakisht të mërkurën se një helikopter u rrëzua pranë një çerdheje dhe një ndërtese banimi.

Dy fëmijë ishin mes të vdekurve dhe 10 prej tyre ishin në spital, thanë zyrtarët.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button