Tërmet me magnitudë 3.7 në qytetin e ​Vlorës

Një tërmet me magnitudë 3.7 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në qytetin e Vlorës, transmeton Telegrafi.

Sipas raportimeve të EMSC, tërmeti ka rënë rreth orës 02:50 duke u ndjerë në Vlorë dhe rrethinat e saj.

Epiqendra ka qenë në det, në një thellësi 5 km.

Fatmirësisht lëkundja ka qenë e lehtë dhe nuk bëhet fjalë për dëme apo të lënduar.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button