Iran ekzekutoi katër persona të akuzuar për “bashkëpunim me inteligjencën izraelite”

Irani ekzekutoi sot katër persona të dënuar me vdekje në gjykimin me akuzën për “bashkëpunim me agjencinë inteligjente izraelite dhe rrëmbim të personit”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas faqes së lajmeve “Entekhab”, është kryer ekzekutimi me vdekje për Hossein Ordukhanzadeh, Shahin İmani Mahmoudabad, Milad Ashrafi Atbatan dhe Manouchehr Shahbandi Bojandi të cilët u arrestuan në muajin qershor dhe të cilët u dënuan me vdekje nga gjykata javën e kaluar.

Katër personat në fjalë u gjykuan me akuza të tilla si veprim nën drejtimin e punonjësve të inteligjencës izraelite, rrëmbim të personit dhe prishjen e rendit publik në këmbim të parave.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button