Sot zhvillohen dy ndeshjet e para jashtë fazës së grupeve në Kupën e Botës “Katari 2022”

Katër kombëtaret që e kanë kaluar fazën e grupeve në Kupën e Botës “Katari 2022”, sot do të përballen në 1/8 e finales. Ndeshja e parë do të zhvillohet ndërmjet Holandës dhe SHBA-së, duke filluar prej orës 16:00, raporton Portalb.mk.

Në ora 20:00 sonte gjithashtu luhet edhe ndeshja tjetër e 1/8 së finales, ndërmjet Argjentinës dhe Australisë. Fituesit e këtyre dy ndeshjeve do të luajnë kundër njëri-tjetrit në çerefinale.

Dyshet tjera në fazën e 1/8 së finales janë:

Francë – Poloni

Angli – Senegal

Japoni – Kroaci

Brazil – Koreja e Jugut

Maroko – Spanja

Portugali – Zvicër

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button