RMV, 75 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për 24 orët e fundit nga ku rezulton se  prej 745 të testuarve kanë rezultuar 75 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 75
  • Riinfektime: 23
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 2
  • Të shëruar: 94
  • Testime: 745

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 446. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Prilepi dhe Velesi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 343.143
  • Të shëruar: 333.158,
  • Të vdekur: 9.539
  • Testime: 2.164.862

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button