RMV, për tre ditë 179 infektime të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për tre ditët e fundit (9-11 shtator) nga ku rezulton se prej 1.286 të testuarve kanë rezultuar 179 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 179
  • Riinfektime: 36
  • Të vdekur: 2
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 4
  • Të shëruar: 374
  • Testime: 1.286

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 858. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Prilepi dhe Tetova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 341.583
  • Të shëruar: 331.213
  • Të vdekur: 9.512
  • Testime: 2.158.164

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button