fbpx

Reshje të rrëmbyeshme me breshër në Shkup (VIDEO)

Sot pasdite Shkupi është goditur nga reshjet e rrëmbyeshme të shoqëruara me erëra të forta, bubullima dhe breshër. Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska, ka ftuar mbledhje urgjente të Shtabit të Krizës në Qytetin e Shkupit, shkruan Portalb.mk.

Ndryshe, nga DHPM kanë paralajmëruar se deri të premten do të mbajë mot i paqëndrueshëm.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PORTALB (@portalb.mk)

This slideshow requires JavaScript.

Një automjet për transport publik të udhëtarëve është bllokuar në nënkalimin afër objektit të UEJL-it në Shkup, por zjarrfikësit kanë arritur të largojnë udhëtarët nga automjeti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TV21 Macedonia (@tv21hd)

Temperaturat maksimale deri të hënën do të lëvizin ndërmjet 30 dhe 33 gradë.

Ndryshe, një pjesë e rajoneve të Maqedonisë një javë më parë u goditën nga reshjet e mëdha të shiut, si pasojë e të cilave ka pasur dëme materiale, banorë të evakuuar, pemë të rrëzuara, mungesë të energjisë elektrike dhe ngjashëm. Tetova me rrethinë është goditur nga shiu, i cili shkaktoi vërshime të shtëpive, bodrumeve dhe garazheve, si dhe derdhje të ujërave të zeza nga disa puseta.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button