fbpx

Statistikat e Covid-19 për tre ditët e fundit: 7 viktima dhe mbi 800 raste të reja

Në Maqedoninë e Veriut vazhdon rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për tre ditët e dundit (12- 14 gusht) nga ku rezulton se prej 2.095 të testuarve kanë rezultuar 889 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 889
  • Riinfektime: 199
  • Të vdekur: 7
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 3
  • Të shëruar: 1.228
  • Testime: 2.095

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 3.559. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri, Kumanova dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 335.451
  • Të shëruar: 322.468
  • Të vdekur: 9.424
  • Testime: 2.136.393

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button