fbpx

Është ndjerë tërmet në Manastir dhe Prilep

Pasditen e sotme është ndjerë tërmet në Prilep, Manastir dhe rrethnë me magnitudë prej 3.4 ballë sipas shkallës së Rihterit. Nga Rrjeti telemetrik sizmologjik infrmojnë se tërmeti ka prejardhje nga rajoni epiqendror Mrezhiçko-Kavadar, njofton Portalb.

Sipas Observatorit sizmologjik pranë Fakultetit Natyroro-Matematikor në Shkup, tërmeti me intensitet prej III-IV ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane ka ndodhur në orën 15:30.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button