fbpx

RMV, 3 persona humbën jetë nga COVID-19, 76 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 76
  • Riinfektime: 14
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 3
  • Të shëruar: 73
  • Testime: 1.232

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 542. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 311.113
  • Të shëruar: 301.275
  • Të vdekur: 9.296
  • Testime: 2.042.527

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button